Ne paslaptis, jog ištikimiausi mados gerbėjai, dažniausiai turi ir savo ikoną – žmogų, kuriuo žavisi ir  kurio stilius yra pavyzdys bei įkvėpimas! 

Ir nors tai gali būti net ir jūsų draugė, ar kolega – mados istorija pasakoja apie išskirtines, legendines asmenybes, kurių populiarumas rodos neblėsta ir keliauja iš kartos į kartą.Marilyn Monroe – viena žymiausių XXa. kino žvaigždžių, pop kultūros ikona. Žavios šviesiaplaukės įvaizdis ir manieros iki šiol gyvuoja kine, kopijuojamos mados industrijoje ir daugeliui ji vis dar yra moteriškumo ir seksualumo pavyzdys.

Coco Chanel – mados legenda, įkūrusi CHANEL mados namus ir išgarsėjusi maža juoda suknele bei pavertusi juodą spalvą mados etalonu.

Ji sakė: „Mada – tai įdomi idėja, ir ją reikia naudotis kuo greičiau“. CHANEL iki šiol vienas garsiausių prekės ženklų mados industrijoje, o dizainerės mintimis apie grožį ir stilių jos gerbėjai vadovaujasi iki šiol. 

Audrey Hepburn –  britų aktorė, modelis, iki šiol laikoma viena garsiausių Holivudo stiliaus ikonų, pasižymėjusių grožiu, elegancija ir grakštumu.

Pilkąja mados kardinole praminta Muccia Prada – kukli išvaizda kūrėjai nesutrukdė pasiekti sėkmės mados pasaulyje. Priešingai, nors ir vengianti ektrevagantiškų įvaizdžių iki šiol yra vertinama už savo intelektualią, subtilią kūrybą tiek profesionalų, tiek gerbėjų! 

Taigi panašu, jog nėra taisyklių, kurios padeda tapti mados ikonomis. Kartais taisykles reikia kurti, o kartais laužyti. 

Kaip liudija mados istorija, „ikoniškumas“ gali būti visoks – ryškus, drąsus, lydimas unikalumo ir žavesio, tačiau...kartais laimi intelektas, subtilumas, talentas ir tiesiog buvimas savimi.